Hurá na tábor 

Ano, rodiče mohou udělat všechno, ale pokud je pak na táboře špatné vedení, budou vzpomínky spíše děsivé než dobré. Přesto všechno to u rodičů začíná. Pokud posílají dítě na tábor poprvé, mohu udělat chyby, které se opak mohou dítěti vymstít. Například je to o tématech tábora. Tím myslím, že většina jich je nějak speciálně zaměřena. Například na pohádkové či filmové postavy. A rodiče by měli vědět, k čemu jejich dítě více inklinuje, zda reaguje lépe na Harryho Pottera, nebo má raději Indiana Jonese. Speciální režim celého tábora pak totiž bude hodně dlouho velebit, nebo také proklínat.    

malý táborník

 

Není to samozřejmě jen a jen o zaměření. Dítě tam nebude pár hodin, ale celé dva týdny. Takže se musí zabezpečit vše, co k tomu patří. Děti v jistém věku již pochopí, že někde uprostřed lesů nebude mít to pohodlí co doma, ale některé se i přes toto pochopení nechtějí s tímto faktem srovnat. Není se co divit. A nedej bože, když zde není signál k telefonu. Většina dětí tohle akceptovat odmítá, je proto dobré vědět, zda to vůbec dítě snese. Ono by totiž poté mohlo dojít k nečekaným událostem, a to jistě nechcete. Věřte tomu, že ani vedoucí nestojí o jakékoli potíže.  

  tábor v pralese

Pokud máte možnost, tak se informujte hlavně o hygieně. Každý tábor je sice pod přísnou kontrolou, ale přece jen je dobré si být jist. Hlavně co se týče záchodů a sprchování. Tedy koupání všeobecně.

Neposlední problematickou řadou je krmení. O, pardon, stravování. Pokud jsou vaši potomci vybíraví, budou mít potíže. Ale ono se stejně nedá trefit do chutě všem. Takže se uvaří pro celý tábor a jí se. Kdo nechce, má smůlu, je vysoce pravděpodobné, že přání jednotlivců zde v potaz brát nebudou.  

To vše se však smaže skvělými zážitky, kterých je na každém letním táboře dost a dost.  

Prostě, i vybírat letní tábory je určitý druh umění. Takže si hlavně o tom, který chcete, sežeňte co nejvíce informací.