Ovocné džusy

Dnes najdete velké množství různých druhů. Ať už začneme značkovým džusem, který stojí poměrně hodně a skončíme u levných, které jsou značkou většinou nějakou řetězce. Jak se ale vyznat ve všech nabídkách? Který je nejlepší pro naše zdraví?
červené jablka 
100 % džus?
Co si myslíte o označení 100 % džus? Je zde snad opravdu pouze podíl ovoce a ničeho jiného? Pokud si zvolíte tuto variantu, tak rozhodně doporučuji číst složení výrobku. Jedině tak budete mít jistotu, že v takovém džusu není opravdu nic jiného přidaného. V dnešní době neznamená, že když je na krabici napsáno, že je 100 %, tak je opravdu 100 %. Dávejte si na to pozor. Z hlediska našeho zdraví, je toto nejlepší varianta. Existují totiž další druhy.
rozpůlený pomeranč 
Ovocné koncentráty
Další variantou džusů jsou ty, které obsahují pouze určitě počet procent ovocné šťávy. Podíl takové šťávy může být různý od 20 % až do 50 % složení. V tomto přídě už je opravdu na místě sledovat obal výrobku. Zde totiž máte ve velké množství přidaný i cukr. To je naprostý nesmysl. Proč? Samo ovoce je sladké a zbytečně ho ještě doslazovat je nesmysl. Už tak všude máme cukru a cukru. Pokud už nemáte rádi čistou chuť ovoce, tak alespoň vybírejte z nabídky 50 % složení. Není to to ideální, ale jde to. 20 % podílu ovocné složky už je opravdu velice málo. Takové “ovocné šťávy” vůbec nedoporučuji kupovat.
malé meruňky 
Při výběru takových nápojů opravdu dbejte na jeho složení. Někteří z nás si totiž myslí, že pokud budou pít pouze džusy a nebudou ovoce vůbec jíst, je to v pořádku. Opak je pravdou, nemůžete nahradit ovoce konzumací džusů. Už vůbec ne v případě, pokud si kupujete levné náhražky. Soustřeďte se také na cenu takovýchto džusů. Určitě víte, že ceny značkových džusů se dnes pohybují již kolem 70 Kč, což je opravdu hodně. Naopak ceny “levných” se pohybují i kolem 12 Kč. Dávejte si i v tomto případě pozor. Neznamená, že pokud je to známá značka, tak musí být kvalitní! Nejde totiž o značku. I známá značka má ekvivalenty v kvalitě a cena je stanovena právě tou značkou. Tedy se nebojte kupovat i levné, ale 100 % džusy. Opravdu je rozdíl kolikrát pouze ve výrobci. Paradoxně se může stát, že levnější produktu bude jak chuťově, tak složením ovoce mnohem lepší než předražený značkový produkt.