Pomoc tatínka v období šestinedělí je k nezaplacení

Porod je náročný sám o sobě, a proto by měla mít rodička během následného šestinedělí možnost klidu, http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/nova-vyhlaska-udelila-kulturnim-akcim-vyjimky-v-delce-n odpočinku a regenerace. Realita ovšem bývá často bohužel jiná a maminka kolikrát zůstává doma na všechno sama.
novorozený kluk
Snad žádná žena nechce být v prvních dnech po porodu na všechno sama a ocení alespoň nějakou tu pomoc. Hodí se pomoc s úklidem, s nákupem, zařízením různých záležitostí, ale i pomoc ohledně miminka, aby se maminka mohla dospat a nabrat síly. Jak toho ovšem docílit, když babičky buď ještě nejsou v důchodu nebo tatínkové musí chodit do práce a pomáhají doma tedy jen o víkendu? O to náročnější to pak je, pokud už doma nějaké to dítko máte. Skloubit pak dohromady péči o novorozence i jeho sourozence plus se starat o domácnost, to bývá často velký oříšek.
Šestinedělí bývá náročným obdobím, kdy si na sebe miminko a maminka zvykají, poznávají jeden druhého. V tomto období by měla rodička paradoxně co nejvíce odpočívat, nabírat síly a nebýt na všechno sama. Během šestinedělí probíhá mimo jiné také hojení poporodních poranění, a tak není divu, že je maminka po porodu zesláblá a unavená. Zároveň je také důležitý klid a psychická pohoda k tomu, aby se mohla naplno rozjet laktace a nastartovat kojení, které je pro miminko velice důležité. Pro tyto případy tu je placená otcovská poporodní péče
https://www.firemak.cz/otcovska-poporodni-pece-a-jeji-vyse/
miminko v modrém

Snad každá novopečená maminka ocení, když jí bude moci po nějakou dobu během šestinedělí v domácnosti pomáhat tatínek, který se tak bude moci zapojit do každodenní péči o miminku a vytvoří si také spolu vazbu jeden na druhého. Maminka tak v této době bude moci více odpočívat. Výhodou otcovské poporodní péče je, že lze čerpat kdykoliv během šestinedělí a také, že je placená. Proto neváhejte a tuto zákonnou možnost určitě využijte.

Pomoc tatínka v období šestinedělí je k nezaplacení
4.4 (88%)5